Typy budov

 

Rodinné a bytové domy, školy, firemní a administrativní budovy

Solární elektrárna na klíč

 

JAKstav group a.s. od roku 2020 rozšířilo portfólio realizace fotovoltaických elektráren, vyhotovení projektů včetně vyřízení dotačních titulů vše na klíč zejména na střešní instalace rodinných domů a průmyslové haly. Nabízíme od 5-ti největších výrobců ve více než 20 výkonech a řadách. Navrhneme instalační balíčky a optimální řešení.

 

Chci více informací

 

O solární elektrárně

Solární energie je v budovách s větší spotřebou teplé vody ( bytových domech, nemocnicích, školy, firmy ) velmi efektivně zužitkovatelná k ohřevu a předehřevu vody. Solární systém je vřazen mezi přívod studené vody a stávající objektovou stanici, nebo stávající zásobníkový ohřívač teplé vody. Studená voda, přiváděná do solárního zásobníku TV, je předehřívána solárními kolektory. V případě potřeby je voda dohřívaná stávajícím způsobem, který zajišťuje stabilní dodávku teplé vody. Počet kolektorů je určený množstvím spotřeby teplé vody a kvalitou provedení okruhu cirkulace teplé vody.

Tepelný zisk solárního systému, snižuje celoročně energetické nároky na ohřev vody a současně pokrývá výrazné tepelné ztráty cirkulačního okruhu teplé vody. Solární systém umožní až 50% úsporu energie potřebnou k ohřevu vody.

Konstrukce pro umístění kolektorů, je volně položená na střeše, nezasahuje do konstrukce střešního pláště a není pevně spojená s konstrukcí domu. Potrubí solárního rozvodu je vedeno do technické místnosti v suterénu. Technickou místnost lze vytvořit z jakéhokoliv prostoru v suterénu. Montáž solárního systému nezpůsobí odstávku teplé vody. Solární systém pracuje celoročně bezobslužně s možností dálkového monitoringu.

 

Technické požadavky instalace solárních systémů na bytové a administrativní objekty:

 

  • Nestíněná plocha pro instalaci solárních kolektorů. U sedlových střech je další podmínkou jižní orientace střechy.
  • Objektová předávací stanice.
  • Prostor pro vybudování strojovny, tzn. instalaci akumulačních nádrží, výměníků a řídících prvků systému.
  • Statické parametry objektu pro instalaci solárního systému, případně realizaci potřebných stavebních úprav nutných k realizaci instalace.
 

Záruky technologií

Vedle standardních 10letých mechanických a 25letých výkonových záruk garantujících 80% výkon nabízíme i nadstandardní a prodloužené garance: až do 25 let mechanické-produktové a 25leté výkonové záruky garantující 92% účinnost technologií.

Mechanická záruka má být hlavním kritériem při výběru správných technologií pro váš projekt. V porovnání s výkonovou zárukou, kterou je velice složité a finančně nákladné prokázat, jde o garanci stálosti, tedy kvality.

 

 

Řešení na míru pro instalační firmy

Našim dlouhodobým partnerům s uzavřenou rámcovou smlouvou poskytujeme nejdelší možné splatnosti s možností prodloužení za nízkou úrokovou sazbu.

Jsme též schopni zajistit financování projektů fotovoltaických elektráren.

 

 

 

S řešením a dotacemi vám určitě poradíme

 

E-mail: info@jakstavgroup.cz
Telefon: +420 604 255 801

 

Webdesign by