Fotovoltaika

 

Fotovoltaická elektrárna v kombinaci
s tepelným čerpadlem

Spojení těchto dvou systémů vám sníží náklady na vytápění i chlazení až o 80 %.

Dotace na fotovoltaiku a tepelné čerpadlo dělá až 355 000 Kč.

 

Chci svou dotaci

 

Uspoříte a šetříte přírodu

Fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem vám zajistí energetickou nezávislost.
Teplá užitková voda, voda pro vytápění nebo chlazení, bude čistě z vaší vlastní výroby, s minimálními provozními náklady.

Tepelné čerpadlo využívá elektřinu, kterou pro něj fotovoltaické panely vyrábí. Přes den zajišťují maximum sluneční energie, přebytek uloží, aby i večer měla domácnost dostatek.

Fotovoltaická elektrárna zároveň tepelnému čerpadlu šetří provozní hodiny, a tím mu prodlužuje životnost.

Fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem - reklamní banner

MPO vyhlašuje I. výzvu Fotovoltaické systémy s/bez akumulace z komponenty 2.3 Přechod na čistší zdroje energie z Národního plánu obnovy

Příjem žádostí bude probíhat do 30. 11. 2022. Statistický přehled FVe je aktualizován každý pátek.

Vážení uchazeči o podporu ve Výzvě „Fotovoltaické systémy s/bez akumulace“, s ohledem na stávající energetickou situaci a možné budoucí krizové scénáře v odvětví prodlužujeme příjem žádostí o podporu na nový termín 30. listopadu 2022. S touto informací dále sdělujeme, že dodatečné nezbytné prostředky pro další podané žádosti budou realizovány v rámci finančních možností Národního plánu obnovy a iniciativy REPowerEU, kde připravujeme dodatečnou obálku ve výši až 2 mld. Kč.

Zároveň tímto prodlužujeme termín pro dodání podkladů k ROPD ze 180 na 270 dní (bod 8.3 Výzvy).

 

 

 

Vyžádejte si svou dotaci ještě dnes

Zjistíme, zda je pro vaši domácnost spojení těchto dvou systémů to pravé.
Vyřídíme a nastavíme dotaci přímo pro vaše potřeby:


E-mail: info@jakstavgroup.cz
Telefon: +420 604 255 801

Rychlý tip: klikněte na reklamní obrázek výše, ihned nám voláte.

 

 

Nespotřebovaná energie se uloží

Při provozu kombinace fotovoltaiky s tepelným čerpadlem budete užívat regulace nespotřebované energie pomocí moderních systémů, které dokáží rozpoznat množství přebytkové energie z fotovoltaiky a poté regulovat tepelné čerpadlo tak, aby se dostalo do rovnováhy mezi spotřebou a vyráběním elektřiny.

Systém dále využije zbytkovou energii k užívání spotřebičů v domácnosti (pračky, sušičky, myčky) nebo třeba k nabíjení elektroauta pomocí nabíjecí stanice.

 

O fotovoltaice

  • Domácí solární elektrárna dokáže v rodinném rozpočtu ušetřit peníze, protože eliminuje objem nakoupené energie od obchodníka. Velkoobchodní cena elektřiny se přitom v současnosti na burze pohybuje na rekordní výši.
  • Vliv fotovoltaické elektrárny poznáte na své faktuře za elektřinu, kdy v ročním souhrnu budete platit méně. Tedy elektřina z fotovoltaické elektrárny nahradí elektřinu, kterou byste jinak nakoupil z distribuční sítě.
  • Nicméně se nevyplatí pořizovat FVE jen za účelem elektrického vytápění. Nejběžněji funguje jako hlavní zdroj tepla plyn a fotovoltaická elektrárna je funkčním doplňkem domácnosti.
  • Před pořízením fotovoltaiky je nutné promyslet řadu věcí například zda máte potřebný prostor.
  • Další klíčovým faktorem je spotřeba domácnosti. Ta by měla být alespoň 2,5 megawatthodiny za rok.
  • Fotovoltaika s teplou vodou má průměrnou návratnost kolem šesti až sedmi let, pro fotovoltaiku s bateriemi se návratnost pohybuje kolem 10 let. Životnost samotné elektrárny se pohybuje kolem 25 let.

 

Dotace pro novostavby

Program NZÚ 2021+ se vnímá jako novostavby všechny stavby, které jsou v katastru nemovitostí zapsané méně než dva roky. V rámci oblasti C je možné žádat o podporu na pořízení nebo výměnu obnovitelného zdroje až poté, co je stavba zapsána do katastru nemovitostí. V takovém případě o nároku na dotaci C rozhoduje, co máte uvedeno a započítáno v průkazu energetické náročnosti budovy – PENB pro stavební řízení nebo změnu stavby před dokončením.

Pokud je fotovoltaika uvedená v průkazu, na její pořízení se dotace C nevztahuje. Pokud ale požadované hodnoty PENB splníte jinými způsoby a fotovoltaiku si pořizujete jako další nadstavbovou technologii a na dotaci nárok máte.

 

 

S řešením a dotacemi vám určitě poradíme

 

E-mail: info@jakstavgroup.cz
Telefon: +420 604 255 801

 

Webdesign by